MALPIGIJOS
Kilmė / augavietės

Iš Vidurio Amerikos kilusios malpigijos šiuo metu auginamos ir kituose subatogrąžų bei atogrąžų regionuose ir šalyse, tarp jų Brazilijoje, Vakarų Indijoje, Meksikoje, Peru ir Karibų salose.

Apibūdinimas

Malpigijos yra kaulavaisiai, augantys ant dviejų iki trijų metrų aukščio kraštuotųjų malpigijų (Malpighia glabra) krūmų. Nors kraštuotoji malpigija taip pat yra vadinama ir „klevo vyšnia“ ar „Barbadoso vyšnia“, su mūsų europietiškąja vyšnia ji nėra susijusi.

Išskirtinės savybės

Be neįprastai didelio vitamino C kiekio (šio vitamino malpigijose yra nuo 50 iki 100 kartų daugiau nei apelsinuose), malpigijose taip pat gausu provitamino A, taip pat vitaminų B1 ir B6. Todėl malpigijos yra ypač vertinga vaisių gėrimų sudedamoji dalis. Dėl šių itin sveikų ingredientų derinio manoma, kad malpigijos žmonių ląsteles ir jų imuninę sistemą veikia kaip antioksidantai.

Vaisiai

Blizgūs, ovalūs, gelsvai oranžiniai ar raudoni malpigijų vaisiai, kurių skersmuo yra nuo vieno iki trijų centimetrų, primena vyšnias. Kadangi malpigijų minkštimas yra labai minkštas, šie vaisiai perdirbami į vaisių sultis, marmeladą ar malpigijų miltelių tyrę iš karto po derliaus nuėmimo.

Skonis

Kraštuotųjų malpigijų krūmų vaisiai yra ypač rūgštus, o jų kvapas šiek tiek primena obuolius.