BRUKNĖS

Bruknės auga Eurazijoje, daugiausia jų randama Skandinavijos miškuose ir Vidurio Europos sausuose pušynuose, aukštapelkių ir tarpinio tipo pelkių pakraščiuose.

Apibūdinimas

Bruknės yra Skandinavijoje augančios amerikietiškųjų spanguolių giminaitės. Švedijoje bruknės taip pat vadinamas „raudonuoju krašto auksu“. Bruknės auga ant daugiamečių šalčiui atsparių augalų.

Išskirtinės savybės

Bruknėse ypač gausu antioksidantų, kurie, kaip teigiama, turi apsauginį poveikį ląstelėms. Bruknių uogose taip pat yra keletas natūralių rūgščių, tarp jų ir benzenkarboksirūgšties, kuri prisideda prie to, kad bruknių sultys pasižymi ypatingai ilgu galiojimo laiku. Bruknėse taip pat yra palyginti daug vitamino C.

Uogos

Bruknės būna apvalios arba ovalios, jų skersmuo yra maždaug centimetro dydžio. Bruknių spalva įvairuoja nuo blyškiai rausvos iki  skaisčiai raudonos. Minkštime yra labai mažai sulčių, bet yra daug mažų sėklyčių.

Skonis

Bruknių skonis gali būti nuo rūgštaus iki kartaus (sutraukiančio gomurį). Taigi bruknės retai valgomos termiškai neapdorotos, dažniausiai jas siūloma vartoti kaip kompotus arba jos sulčių gamintojų būna vartojamos kartu su kitais vaisiais ir uogomis vaisių sultyse, vaisių gėrimuose ir tirštuosiuose kokteiliuose.