BRAŠKĖS
Kilmė / auginimo regionai

Nuostabų braškių skonį pirmieji atrado mūsų akmens amžiaus protėviai. Didelės kultūrinės braškės, kuriomis mėgaujamės šiandien, atsirado iš sodo braškių, kai amerikietiškos jų veislės buvo importuotos į Europą XVIII amžiuje. Šiandien pasaulyje yra daugiau kaip 1000 skirtingų braškių rūšių. Nors braškės auginamos visame pasaulyje, pagrindinė augintoja šiuo metu yra Jungtinės Amerikos Valstijos.

Aprašymas

Braškės priklauso erškėtinių (Rosaceae) šeimai. Tiesą sakant, botanikai nelaiko jų uogomis, o greičiau sudėtiniais vaisiais, o tai reiškia, kad jų žiedų danga formuoja mezgines, iš kurių raudono paviršiaus kaip mažos geltonos sėklytės atsiranda tikrieji vaisiai.

Išskirtinės savybės

Braškėse yra 90 procentų vandens ir labai mažai kalorijų. Tačiau jos yra puikus vitaminų (įskaitant vitaminą C), taip pat folio rūgšties ir geležies šaltinis.

Vaisiai

Yra daug skirtingų braškių veislių, kurių kiekviena turi savo išskirtinį dydį ir formą. Dauguma braškių yra nuo oranžinės iki tamsiai rausvos - violetinės spalvos.

Skonis

Braškėse yra daugiau kaip 300 skirtingų aromatinių medžiagų. Jos turi būti skinamos tik visiškai prinokusios, kadangi nuskintos jos jau daugiau nenoksta. Nors žmonėms patinka valgyti šviežias braškes, jos taip pat yra populiarus pyragaičių ir pyragų ingredientas. Braškės yra vieni populiariausių vaisių, konservuojamos ir naudojamos džemų gamyboje. Braškės taip pat naudojamos jogurtuose, košėse, leduose, glotnučiuose ir vaisių gėrimuose.