APELSINAI

Apelsinai kilo iš Kinijos, kur jie buvo atrasti prieš maždaug 3000 metų. Šiandien jie auga (sub)tropikų regionuose, Viduržemio jūros šalyse, Pietų Amerikoje, JAV (Floridoje ir Kalifornijoje), Pietų Afrikoje ir Pietų Kinijoje.

Apibūdinimas

Apelsinas yra pats svarbiausias citrusinis vaisius  jis yra natūralaus greipfruto  ir mandarino susikryžminimo produktas. Vaisiai auga ant amžinai žaliuojančių medžių, kurie pasiekia nuo trijų iki aštuonių metrų aukštį. Iki šiol nustatyta apie 1000 apelsinų rūšių.

Skiriamosios ypatybės

Apelsinai yra svarbus vitaminų šaltinis ir yra vieni iš turtingiausių vitamino C šaltinių (40–80 ml 100 g).

Vaisius

Apelsinai labai skiriasi dydžiu, forma, spalva ir kitomis savybėmis. Garsieji blondiniai apelsinai, kurie daugiausia naudojami vaisių sultims spausti, skiriasi, pavyzdžiui, nuo kraujo apelsinų (kurie turi raudoną žievelę ir raudoną minkštimą) ir nuo vadinamųjų bambos apelsinų (kurie turi aiškiai matomą stiebo pumpurą ir antrinius vaisius). Po blyškiai geltona ar rausvai oranžiška žieve slepiasi baltas plaušelių (furry) sluoksnis, kurį prieš valgant vaisius reikia pašalinti.

Skonis

Saldžiarūgštis apelsinų skonis yra įvairių cukrų ir rūgščių, kurių šiuose vaisiuose yra skirtingi kiekiai, derinys su daugybe natūraliųjų aromatinių medžiagų. Dėl sistemingos atrankos sulčių gamintojams pavyksta pagaminti įvairių vaisių gėrimų ir tirštųjų kokteilių, taip pat ir ypač švelnaus skonio ir lengvai virškinamų vaisių sulčių.