CITRINOS

Remiantis patikimais istoriniais įrodymais teigiama, kad citrinos jau buvo atrastos Kinijoje iki 1000 metų prieš mūsų erą. Kadangi citrinoms reikalingas pastovus šiltas, drėgnas klimatas, citrinos daugiausia auginamos pietiniuose pasaulio regionuose. Pagal užauginamų citrinų kiekį pasaulyje pirmauja Meksika. Europoje pagal šį rodiklį pirmauja Ispanija ir Italija.

Išskirtinės savybės

Citrinose ypač gausu vitamino C. 100 gramų citrinų patenkina 71 procentą rekomenduojamo minimalaus paros poreikio. Citrinų sultys dažnai naudojamos kaip karštųjų gėrimų ingredientas, nes žinoma, kad vitaminas C teigiamai veikia imuninę sistemą.

Vaisius

Maždaug kumščio dydžio ovalūs vaisiai turi kietą, geltoną žievelę ir daug skyrių labai sultingos masės. Jei supjaustome horizontaliai, citrinų vidaus struktūra primena rato stipinus.

Skonis

Kaip visi žino, citrinos visų pirma pasižymi rūgščiu skoniu. Jį lemia didelis vaisinių rūgščių kiekis, kuris gali sudaryti net aštuonis procentus. Tačiau dėl savo labai subtilaus aromato citrinos taip pat ir maloniai gaivina. Štai kodėl sulčių gamintojai dažnai naudoja citrinas gamindami vaisių sultis, vaisių gėrimus ir vaisinius gaiviuosius gėrimus.