MANO SVEIKATA

Daržovių ir vaisių sultys, glotnučiai, nektarai, gazuoti vaisių sulčių gėrimai (angl. spritzers) ir kiti vaisių gėrimai - visada puikus pasirinkimas pusryčiams ar keliaujant. Tai maistingas užkandis, o taip pat greitos energijos šaltinis sportuojant.

Vitaminai stiprina imuninę sistemą

Kaip sulčių gamintojai žinome, kad vaisių sultys, tokios kaip greipfrutų ar apelsinų sultys, yra vertingas vitamino C šaltinis. Šis vitaminas yra ne tik būtinas žmogaus organizmo funkcijoms atlikti, bet ir apsaugo ląsteles nuo oksidacinio pažeidimo bei svarbus normaliai imuninės istemos veiklai, ypač didelio fizinio krūvio metu ir po jo. Vitaminas C taip pat reikalingas sveikiems jungiamiesiems audiniams palaikyti.

Pantoteno rūgštis padeda palaikyti ląstelių energijos apykaitą ir, kaip žinoma, padidina psichologinį atsparumą. Manoma, kad vaisių sulčių, vaisių gėrimų ir glotnučių (ypač pagamintų iš raudonųjų uogų) antioksidacinis poveikis sulėtina ląstelių senėjimo procesą.

Antrinės augalinio maisto sudėtinės dalys stiprina imuninę sistemą

Vaisių sultys yra puikus antrinių augalinio maisto sudedamųjų dalių, ypač polifenolių ir karotenoidų, šaltinis. Šios medžiagos stiprina imuninę sistemą keliais skirtingais būdais. Tyrėjai, nustatė, kad jos veikia kaip antioksidantai, kovojant su toksišku laisvųjų radikalų poveikiu. Raudonųjų vynuogių sultys, taip pat vaisių gėrimai ir glotnučiai, kurių sudėtyje yra „supervaisių“, pavyzdžiui, spanguolių, yra ypač turtingi antioksidantų šaltiniai.

Mineralinės medžiagos stiprina organizmą

Vaisių sultyse ir glotnučiuose taip pat yra mineralinių medžiagų ir mikroelementų, pavyzdžiui, mangano. Ląstelių medžiagų apykaitai reikalingas magnis, kurio nemažai turi bananai. Kita svarbi mineralinė medžiaga yra kalis. Mūsų organizmui šio elemento reikia raumenų funkcijos palaikymui ir nervinių signalų perdavimui. Daug kalio turi apelsinai, obuoliai ir vynuogės bei šių vaisių sultys.

Daug angliavandenių turintis maistas išskiria natūralią energiją ir reguliuoja virškinimo sistemą.

Vaisiuose, o taip pat vaisių sultyse ir vaisių gėrimuose yra įvairių rūšių angliavandenių. Tai – fruktozė, gliukozė ir sacharozė - cukrūs, kurie suteikia vaisiams saldumo ir aprūpina organizmą energija.